Ole Cramer

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Resultater fra arrangementer

 

11. OFFROAD 25k

02-11-2014

Billeder her

Damer

2:50:12 Anne Dorthe Mahato

2:52:31 Lene Thøgersen

3:05:40 Thine Lempert

3:05:40 Annette Holm

Damer omg.

2:44:39 omg. Mette Ernsten

Herre

2:01:45 Kenneth Jepsen

2:17:25 Peder Sørensen

2:22:19 Kim Hammerich

2:22:40 Søren Stingsted

2:26:24 Johnny Simonsen

2:27:35 Brian Worsøe

2:31:32 Martin Okkerholm

2:55:17 Karl Nielsen

2:55:19 Kurt Larsen

Herre omg.

1:05:40 5 omg. Ole Cramer

X:xx:xx 4 omg. Micael Hegner

 

................................................................................................................................................................................

10-02-2013 vinter

Diplom her

Marathon

3:25:44 Anders Hansen

3:37:33 Kenneth Jepsen

3:53:20 Kim Hammerich

4:26:32 Poul Zielke

DNF Jean Farup Møller

DNF Ole Cramer

DNS Alex Lundahl


Halvmarathon

1:48:50 Søren Stingsted

1:58:10 Martin Okkerholm

1:59:50 Tommy Kjærvang (Multiatleterne)

DNS Brian Larsen

DNS Karl Nielsen

 

.....................................................................................................................................................................................................

EEFF - Promenadeløb 2012

Resultat her

Billeder her

 

.....................................................................................................................................................................................................

3. Ebberup Cannonball Marathon

06-05-2012

 

Marathon

3:35:56 Ole Cramer

3:38:08 Niels Høg Henriksen

4:00:43 Tonni Bager

4:04:17 Kent Andersen

Cecillia Arendal DNF

Annedorthe Mahato DNS

½ Marathon

1:50:15 Lisbeth Marianne Meldgård

2:02:06 Alice Kristensen

Brian Larsen DNF

Camilla Mould DNS

.......................................................................................................................................................................


2. Ebberup Cannonball Marathon

20-03-2011


3:21:55 Niels Høg Henriksen

3:30:40 Michael Zimmermann Nielsen

3:32:03 Stephan Carstensen

3:32:36 Michael Nielsen

3:32:54 Ib Jensen

3:36:01 Peder Thorup

3:36:01 Ole Cramer

3:36:01 Morten Iversen

3:40:07 Peter Buhr

3:42:10 Preben Nygaard

3:46:35 May-Britt Hansen

3:55:42 Mikael Lassen

3:57:03 Jacob Fisher

4:05:35 Claus ø. Christensen

4:12:49 John Rua

4:20:36 Tor Rønnow

DNF Janne Andersen

DNF Poul Lundgren Rasmussen

.......................................................................................................................................................................

 

Blåvand fyr marathon

5 Februar 2011

Resultat:

1,Ole Cramer.Ebberup 3.55.20
2,Jesper Hahn Jensen.Tjæreborg 3.55.20
3,Torben Glass Nielsen.Bramming 3.59.51
4,Steen Christiansen.Grindsted 4.08.30
5,Frank Nybo Jensen.Esbjerg 4.11.08
6,Poul Bjerrum.Bramming 4.12.51

.............................................................................................................................................................................

10. OFFROAD 25k

13-11-2010

 

Herrer

1:48:51 1 Finn Kaczmarek

1:49:30 2 Esben Kaczmarek

1:58:10 3 Jonas Ejlertsen

1:58:26 4 Kenneth Boesgaard

1:59:29 5 Henrik Steen Andersen

2:01:58 6 Kenneth Jepsen

2:03:38 7 Thure Kjær

2:09:17 8 Bent Storm

2:10:01 9 Steen Linder

2:14:25 10 Ole G. Pedersen

2:17:28 11 Michael Hegner

2:19:43 12 Jonas M. Hansen

2:20:27 13 Casper Spile Rasmussen

2:21:01 14 Christian Handberg Clift

2:21:30 15 Siamak Glaring

2:21:48 16 Ole Thuesen Andersen

2:24:46 17 Simon Langelykke

2:25:46 18 Mads Petersen

2:26:12 19 Poul Zielke

2:28:28 20 Martin Okkerholm

2:29:28 21 Lars Hammerich Hansen

2:30:54 22 Henrik Christensen

2:31:02 23 Torben Knudsen

2:31:24 24 Kennet Blidegn

2:34:45 25 Henrik Hansen

2:35:44 26 Kenneth Dreyer

2:36:25 27 Rasmus M. Andersen

2:38:20 28 Jesper Carls

2:39:03 29 Allan Carlsen

2:46:42 30 Klaus Grønhøj

2:47:20 31 Niels Jørgensen

2:47:34 32 Erik Kaarsbo Madsen

2:49:33 33 Mads Bonde

2:55:49 34 Jørn Jensen

Herrer med omgange

2:14:10 6. omgange John V. Carlsson

1:03:38 4. omgange Claus Petersen

1:06:10 4. omgange Søren Stingsted

1:17:59 4. omgange Søren Skrald

0:43:51 3. omgange Kåre Brønserud

0:31:29 2. omgange Jan Andersen

Damer

2:20:46 1 Susanne Lassen

2:31:45 2 Tine Hansen

2:43:38 3 Anne-Mette Mortensen

2:47:56 4 Christa Mortensen

2:48:06 5 Lene Thøgersen

2:54:49 6 Louise Amstrup

2:55:49 7 Ulla Andersen Mogensen

Damer med omgange

1:36:27 5 omgange  Solveig Schjødt

1:42:31  5 omgange Mette Højgaard

0:58:45 4 omgange Kristin Stengård

1:06:16 4 omgange Rikke Austin Josephsen

1:12:08 4 omgange Camilla Mould

1:00:04 3 omgange Lotte Fletcher

.....................................................................................................................................................................................

 

 

 

 

EBBERUP LØBSPROMENADE

11-09-2010

Resultat her

............................................................................................................................................................................

1st. CANNONBALL EBBERUP

31-07-2010

 

Anders Frank 3:37:20

Jesper Hahn 3:37:20

Ole Cramer 3:41:08

Annedorte Mahato 4:11:03

Ulla Andersen Mogensen 4:13:06

Steen Christiansen DNF